Vitamíny a Vaše energie

Vaše energie a vitamíny

Sdílet na:

Jak je to s energií?

Je toho na Vás hodně? Pociťujete únavu a ztrátu energie? Příčinou může být nízká hladina vitamínů a minerálů v potravě.

Energie vzniká v průběhu metabolických procesů, během nichž je získávána z živin přijatých potravou, nebo ze zásob, které jsou již v těle uloženy. Energie, která metabolicky vznikne, je následně využita při nejrůznějších dějích v organismu (např. přenosu nervovém vzruchu, svalovém stahu, syntéze hormonů atd.).

Energii naše tělo potřebuje i v případě, kdy nevykonáváme žádnou fyzickou činnost. Vyžadují ji totiž i veškeré nezbytně nutné životní funkce. Veškerá další aktivita si žádá další přísun energie.

Supradyn CoQ10 energy představuje vyvážený komplex vitamínů, minerálů a stopových prvků s koenzymem Q10.

Složky obsažené v doplňku stravy Supradyn CoQ10 energy obsahují vitamíny a minerální látky pro energii a zdraví.

Vitamíny B2, B6, B12 a C + minerální látka hořčík pomáhají snižovat únavu a vyčerpání a přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

Vitamíny A, B6, B12, C, D, folát a minerální látky měď, selen, zinek přispívají k normální funkci imunitního systému.

Vitamín B6, B12, C, folát a hořčík přispívají k normální psychické činnosti.

Jak si udržet energii?

Každý by měl pečlivě dbát na to, aby jeho organismus přijímal potřebné množství energie.

Dopřejte svému tělu dostatek odpočinku a spánku

Dostatečný odpočinek je jedním z předpokladů k tomu, abyste mohli dobře využívat svoji energii. Největší podíl na odpočinku má spánek. Lidé, kteří málo spí, se často cítí unaveni a bez nálady. Kvalitní noční spánek se postará o to, že se během dne budete cítit lépe.

Pravidelně se věnujte pohybu

Pohyb a sport mají nejen pozitivní účinek na zdraví, ale jsou také výborným prostředkem, jak si odpočinout od stresu. Pokud se pravidelně věnujete pohybu, získáte tak paradoxně víc energie i na další aktivity.

Jezte pravidelně a střídmě

Jezte menší porce, ale zato pravidelně a vícekrát denně. Snižte konzumaci tuků, kávy a alkoholu, a naopak se snažte sníst více čerstvého ovoce a zeleniny. Nezastupitelnou roli v látkové výměně stravy na energii hraje také dostatečný přísun vhodných tekutin. Měli byste proto vypít až dva litry vody denně.

Doplňujte potřebné vitamíny a minerály