Vitamíny a Vaše energie

Život v rovnováze. Jak na to?

Sdílet na:

Ačkoli existuje jasný rozdíl mezi „tělem“ a „myslí“, neměli byste o nich uvažovat zcela odděleně. Vaše tělo a mysl jsou vzájemně propojeny. Problémy duševního zdraví ovlivňují fyzické zdraví a naopak. Proto je důležité udržovat zdravou rovnováhu mezi tělem a myslí. Mnoho lidí s touto rovnováhou bojuje. Denně svádějí boj s únavou a nemohou nebo neví, jak znovu získat energii. To je dovede do situace, ve které si už nedokážou svůj život užívat. Stojí za tím především hektický životní styl. To však lze napravit.

Jak na to?

Existuje několik jednoduchých kroků, jejichž pomocí můžete dosáhnout celkového zdraví

Ikona s číslem 1

Dopřejte si více spánku

Vaše tělo potřebuje k dobití energie spánek. Pokud bojujete s nespavostí, měli byste se snažit chodit spát a vstávat v pravidelnou dobu. Ve vaší ložnici by měla být tma a ticho a měli byste ji používat pouze ke spánku (a nikoliv k brouzdání na telefonu nebo sledování televize). Rovněž se doporučuje vyhnout se před spaním kofeinu. Alkoholické nápoje před ulehnutím mohou také změnit vaše spánkové vzorce a zhoršit příznaky únavy. Spánek může pomoci vašemu mozku správně fungovat a může zlepšit vaše duševní schopnosti: soustředění a koncentraci. Pokud se tedy chcete každé ráno budit připraveni čelit každodenním výzvám, měli byste zvážit, zda si nedopřát kvalitní spánek.

Ikona s číslem 2

Vyhýbejte se stresu

To se snadněji řekne, než udělá, ale můžete začít tím, že identifikujete příčinu stresu, a poté se pokusíte najít řešení. Například pokud je zdrojem stresu práce, zaměřte se na to, jak věci změnit. Neváhejte a promluvte si se svým nadřízeným o vašem harmonogramu nebo o organizaci vaší práce. Možná byste měli dokonce zvážit změnu a najít si práci, která je pro vás smysluplnější. Je také důležité, abyste se byli ve svém volném čase schopni vypnout a odpočívat.

Ikona s číslem 3

Více cvičte

Cvičení je důležité pro zdraví srdce, fyzickou výdrž a náladu. I pouhých 15 minut aktivity každý den dokáže zlepšit vaše zdraví a vaši spokojenost. Pokud je pro vás složité najít si na cvičení čas, zkuste zvážit jet do práce na kole nebo procházku o polední pauze. Jedním z cvičení, která pomáhají s hledáním rovnováhy těla a mysli, je taiči. Při tomto cvičení se lehce pohybujete z jedné pozice do druhé.

Ikona s číslem 4

Buďte více venku

Budete-li příliš dlouho zavření uvnitř, aniž byste viděli sluneční světlo, může to vést ke stavu letargie. Vaše tělo potřebuje vitamín D a slunce je jeho nejlepším zdrojem. Už pouhé dýchání čerstvého vzduchu vám může pomoct dobít energii a cítit se celkově lépe.

Ikona s číslem 5

Stravujte se zdravě a vyváženě

Vyvážená strava by měla zahrnovat přiměřené množství bílkovin, esenciálních mastných kyselin, komplexních sacharidů, vitamínů, minerálů a vody. Někteří lidé mají se zdravým jídelníčkem problém. Nezdravé možnosti jako rychlé občerstvení, slazené sycené nápoje, alkohol a cukrovinky mohou přivodit únavu a vést ke zdravotním problémům, jako je cukrovka, obezita a onemocnění srdce. Někdy může být také obtížné zajistit tělu dostatek vitamínů a minerálů. Během zimní sezóny je méně dostupné čerstvé ovoce a zelenina. Pokud tedy máte potíže s vyvážením svého jídelníčku, obáváte se, že svému tělu nedodáváte dostatek živin nebo že nemáte sílu čelit požadavkům každodenního života, multivitamín Supradyn CoQ10 energy může doplnit vaše chybějící vitamíny a minerály.

Ikona s číslem 6

Buďte milí k sobě i ostatním

V každodenním shonu často zapomínáme na to, co je pro nás důležité, co nám dělá radost a také zda námi spokojeni i ostatní. Je důležité zpomalit, přehodnotit své priority a najít si čas na odpočinek. Přehodnoťte svůj život, zaměřte se na svůj cíl a brzy objevíte navracející se rovnováhu.

Mnoho lidí také zápasí s hledáním rovnováhy mezi pracovním a rodinným životem. Platí to zejména pro pracující matky, které si své rozhodnutí někdy vyčítají. Výhody práce, jako je více peněz a společenských kontaktů, může často zastínit pocit viny, že tu nejste pro svou rodinu. Pravděpodobně jste také často zahlceni množstvím práce, pak z toho unavení a na běžný rodinný život vám moc sil nezbývá. Existuje tedy zlatá střední cesta, která by vám dopřála potěšení z práce a zároveň klidné svědomí? Podívejte se na tyto tipy a zamyslete se, jak by ve vašem případě fungovaly:

Ikona s číslem 1

Naplánujte si aktivity s rodinou

Zkuste si během týdne naplánovat jedno nebo dvě odpoledne či dva večery, které věnujete pouze rodině. Nemusí to být nic mimořádného, můžete třeba skládat puzzle, zajít si na procházku nebo si zahrát deskové hry. Nejdůležitější je, aby vaše děti a váš partner věděli, že jste tu pro ně a že pro ně máte vyhrazený čas. Skvělým nápadem pro posílení vztahů může být společná večeře. Během večeře se může každý podělit o to, co ten den dělal.

Ikona s číslem 2

Vytvořte si rodinný kalendář

Můžete použít nástěnku nebo mobilní zařízení a synchronizovat kalendáře všech členů rodiny. Věnujte o víkendu hodinu naplánování svého příštího týdne, zeptejte se každého, jaké má plány, zjistěte, jestli vás čekají nějaké zvláštní aktivity nebo události a zahrňte je do rozvrhu. Tímto způsobem budete nejen připraveni na to, co se bude dít, ale také se vyhnete překvapením. Ušetří vám to čas a zlepší efektivitu fungování vaší domácnosti a také projevíte o rodinné dění zájem.

Ikona s číslem 3

Komunikujte se svým zaměstnavatelem

Pokud se potýkáte s pracovní zátěží, možná byste mohli svůj pracovní režim či náplň nějak upravit. Zjistěte si, jaké výhody mají ostatní zaměstnanci s dětmi, a zkuste vyjednat také něco pro sebe. Mohla by to být práce na částečný úvazek, možnost pracovat některé dny z domova nebo flexibilní pracovní doba, která bere v potaz péči o děti.

Ikona s číslem 4

Najděte si spolehlivé hlídání pro děti

Budete klidnější, když budete vědět, že se o vaše dítě stará někdo zkušený a důvěryhodný.

Ikona s číslem 5

Dopřejte si chvíle pro sebe.

Pokud ze sebe budete mít dobrý pocit, budete lepším partnerem, rodičem a zaměstnancem. Nic vám nedokáže zlepšit náladu více než čas pro sebe: relaxační koupel, zajímavá kniha nebo nový koníček.

Ikona s číslem 6

Začněte trávit čas se svým partnerem

V hektickém životě se snadno může stát, že budete zanedbávat i svého partnera. Nakonec budete mluvit jen o dětech a práci a zapomenete na věci, které vás společně bavily. Chcete-li udržet ve vztahu romantiku, zkuste si naplánovat alespoň jednou za měsíc rande, společnou chvilku a užít si toho druhého.

Mnoho lidí touží po vyrovnaném životě, kdy by měli čas na svůj duševní a fyzický rozvoj a navzdory práci měli prostor věnovat se rodině. K dosažení tohoto cíle vám pomůže lépe si uspořádat život podle vašich potřeb a potřeb vaší rodiny. Také multivitamíny Supradyn CoQ10 energy mohou být skvělým pomocníkem. Speciálně navržené složení 13 vitamínů a 9 minerálů vám pomůže dobít vaše baterky. Díky tomu si můžete užít zdravou mysl i zdravé tělo a dělit se o svou sílu s ostatními.