Tipy na úpravu životního stylu pro zmírnění únavy a načerpání nové energie

Jak zvládat tempo náročného životního stylu, vypořádat se s únavou a najít energii říct „ano!“

Jak zvládat tempo náročného životního stylu, vypořádat se s únavou a najít energii říct ‘ano!’

Přijít na to, proč jsme unavení, nebývá příliš těžké. Stres na pracovišti, rodičovské povinnosti a dokonce změny ročních období si mohou vybrat svou daň. Ale co můžeme udělat pro obnovení našich energetických zásob a jak zvítězit nad únavou?

Více spěte
Banální, že? Ale Vaše tělo potřebuje spánek, aby načerpalo novou energii, takže pokud máte potíže se spánkem, zkuste si stanovit jakési rutinní postupy, jako například ukládat se ke spánku a vstávat pravidelně v určitou dobu. Také se ujistěte, že Vaše ložnice je tichá, zatemněná a slouží pouze na spaní, ne na noční nákupy na internetu nebo sledování televize.

Eliminujte stres
Je to těžké, ale stres je obvyklým původcem pocitu únavy, takže když se naučíte rozpoznávat jeho příčiny a vypořádávat se s nimi, vyplatí se vám to. Pokud je hlavním viníkem práce, zkuste vymyslet, jak by bylo možné upravit si režim. Také je důležité ve volném čase „vypnout“ od práce a najít si způsoby, jak více relaxovat – meditace, horká vana nebo uklidňující hudba Vám mohou pomoci se uvolnit.

Více cvičte
Ano, víme to - jste příliš unavení na to jít cvičit, ale cvičení může pozitivně ovlivnit Vaši energii. Tak prolomte bludný kruh zahálení a buďte méně unavení a více plní energie. Dokonce i každodenní svižná 15minutová procházka Vám může zvednout náladu.

Buďte více venku
Být celý den zavřený a schovaný před sluncem může vést k pocitům letargie. Vyjděte ven, i když třeba jen na malou chvíli během přestávky na oběd, nadechněte se čerstvého vzduchu a probuďte se zpět k životu.

Vyvarujte se kofeinu a alkoholu před spaním
Pokud nechcete prožít neklidnou noc, měli byste se před spaním vyhnout kofeinu, který je obsažen v kávě, čaji, kolových nápojích a čokoládě. To samé platí pro skleničku alkoholu před spaním – pouze naruší Váš spánkový režim a zhorší příznaky únavy.

Správně jezte
Pokud ve svém životě chcete cítit více elánu a méně ospalosti, tak byste se měli zaměřit také na své stravování. Rychlé občerstvení, bublinkové nápoje, alkohol a sladké svačinky, to vše může způsobovat letargii. Zkuste tedy obměnit svou stravu a jezte jídla bohatá na minerály a vitaminy A, C a vitaminy skupiny B. Pokud ale nezvládáte stále plnit tyto požadavky (a upřímně řečeno, kdo zvládá?), potom Vám může pomoci kvalitní multivitamin, například Supradyn CoQ10 energy, který představuje vyvážený komplex vitaminů, minerálů a stopových prvků s koenzymem Q10.

Objevte Supradyn

Supradyn®<br />CoQ10 Energy

Supradyn®
CoQ10 Energy

Zjistěte, jak Supradyn přispívá k normálnímu energetickému metabolismu díky obsahu hořčíku.

Více informací