Odpovědi na Vaše nejčastější otázky

Kde se dá Supradyn CoQ10 energy koupit?

Supradyn CoQ10 energy lze zakoupit v kamenných a internetových lékárnách. Vybrané internetové lékárny: www.benu.cz, www.drmax.cz, www.lekarna.cz a www.pilulka.cz.

Jaká balení jsou na trhu?

Supradyn CoQ10 energy je možné získat ve dvou formách. Jako polykací tablety v balení po 30 nebo 60 tabletách a jako šumivé tablety v balení po 30 kusech.

Co je to energetický metabolismus?

Jde o tělu vlastní proces, při kterém se základní živiny (cukry, tuky a bílkoviny) převádějí v jednotlivých lidských buňkách na energii. Proto se mu jinak také říká látková výměna. Díky ní naše tělo funguje. Energii totiž spotřebováváme nejen při aktivní činnosti, ale i v úplném klidu (bazální metabolismus). Bez látkové výměny bychom nemohli dýchat a nefungovaly by nám životně důležité orgány. K látkové výměně nemůže docházet bez vitaminů skupiny B, které si naše tělo neumí samo vytvořit. Vitaminy B2, B6 a B12, vitamin C a hořčík podporují přirozenou funkci energetického metabolismu.

Co je Supradyn CoQ10 energy?

Supradyn CoQ10 energy je doplněk stravy, který obsahuje základní vitaminy, minerální látky a stopové prvky, vhodně dávkovaný komplex vitaminů skupiny B a koenzym Q10.

Z čeho se Supradyn CoQ10 energy skládá?

Supradyn CoQ10 energy se skládá z 13 vitaminů (vitaminy B-komplexu, vitamin A, C, D, E, K), 9 minerálů a stopových prvků (minerály Mg a Ca, stopové prvky I, Cu, Mn, Mo, Se, Zn, Fe) a koenzymu Q10.

Supradyn CoQ10 energy je doplněk stravy.

Jak se Supradyn CoQ10 energy užívá?

Polykací tabletu Supradyn CoQ10 energy je třeba zapít dostatečným množstvím tekutiny. Šumivá tableta se rozpustí ve velké sklenici vody (zhruba 300 ml). Doporučujeme užívat Supradyn CoQ10 energy během jídla, aby mohlo dojít k lepšímu vstřebávání vitaminů rozpustných v tucích.

Kdy a jak dlouho by se měl Supradyn CoQ10 energy užívat?

Supradyn Q10 energy můžete užívat každý den po celý rok.

Hraje nějakou roli fakt, ve kterou denní dobu se vitaminový přípravek užívá?

Ne. Abychom se však vyhnuli opomenutí, je lepší užívat přípravek každý den ve stejnou dobu – jako součást denní rutiny, denního zvyku. Nejlépe při jídle: při snídani, obědě nebo večeři, čímž se usnadní rovněž vstřebávání vitaminů rozpustných v tucích.

Které vitaminy jsou především potřeba při sportu?

Aktivní sportovci potřebují především vitaminy skupiny B. Rekreační sportovci mohou užívat vhodný doplněk stravy s komplexem vitaminů, minerálů a stopových prvků.

Které látky jsou důležité pro podporu imunitního systému?

Jedná se hlavně o vitaminy A, C, D, vitaminy skupiny B (B6, B12), folát a minerální látky – selen, měď a zinek.